شیشه سکوریت، لمینیت و ضدگلوله

شیشه سکوریت در مواردی که امنیت و استحکام اهمیت بیشتری دارد و قیمت نصب انواع شیشه سکوریت بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این شیشه پس از فرآیندهای صنعتی از شیشه خام تبدیل و کاربردهای فراوانی دارد.ابتدا شیشه‌ معمولی را  با دمای 700 درجه سانتی گراد در کوره‌های بسیار پیشرفته هوریزنتال گرما می ‌دهند.

سپس بلافاصله از دمای شیشه کم می شود که براین اساس دمای بیرونی شیشه کم شده ولی هسته داخلی آن هنوز گرم است، این اختلاف دما شیشه ثابت معمولی را تبدیل به سکوریت می کند.

این شیشه در صنایع گوناگون مورد استقبال قرار گرفته و به عنوان پوششی امن  محسوب می شود. مقاومت این نوع شیشه چهار برابر بیشتر از شیشه معمولی است.

این نوع شیشه در نمای خارجی ساختمان‌ها و فضاهای داخلی و مکان‌هایی که شیشه زیاد مورد استفاده قرار می ‌گیرد به ‌صورت تک جداره یا در ساختار شیشه‌ های لمینت مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

 

انواع شیشه سکوریت

 

انواع شیشه سکوریت شامل شیشه نشکن و شیشه لمینت با ضخامت مختلف قابل‌عرضه است و رنگ‌های مختلفی نیز دارند.

انواع شیشه امروزه کاربرد های زیادی دارد با ضخامت و رنگ‌های مختلف که می ‌توان بر اساس کاربرد و نیاز از ضخامت های مختلف آن استفاده کرد.

ضخامت انواع شیشه سکوریت مانند شیشه معمولی است و تفاوت عمده‌ ای که بین شیشه معمولی و این نوع شیشه وجود دارد مقاومت و ایمنی بالا نسبت به شیشه معمولی است.

انواع شیشه سکوریت یا سند بلاست با طرح ‌های مختلف، زیبایی منحصر به فردی به نمای ساختمان شما می ‌بخشد. یراق ‌آلات و کیفیت شیشه سکوریت در عملکرد و طول عمر آن تاثیر زیادی دارد.

این نوع شیشه علاوه بر مقاومت بالا دارای زیبایی و سطح کاملا صاف و بدون برآمدگی است. نوع رفلکسی برای استفاده از نور آفتاب در نمای ساختمان است.