دوربین مداربسته

دوربین‌های مدار بسته دارای انواع مختلفی هستند. می‌توان آن ها را بر اساس نوع سیگنال، شکل ظاهری و کاربرد و نوع قاب و پوشش دسته بندی کرد. دوربین مدار بسته بر اساس نوع سیگنال، به دسته های دوربین مدار بسته آنالوگ، IP (تحت شبکه) و دو منظوره تقسیم می‌شود. با این حال میتوان گفت، دو نوع اصلی آن، آنالوگ و تحت شبکه هستند. دوربین های آنالوگ در مکان هایی که امکان سیم کشی وجود دارد، استفاده می شوند، اما دوربین های تحت شبکه، بدون سیم هستند و تصاویر را از طریق امواج منتقل می کنند. دوربین‌های دو منظوره، در واقع دوربین‌های آنالوگی هستند که پورت شبکه هم در آن ها قرار گرفته است و این توانایی را دارند که هم به صورت شبکه و هم به صورت آنالوگ مورد استفاده قرار گیرند.

دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه دارای تفاوت هایی هستند، که لازم است در هنگام خرید به این تفاوت‌ها آگاه باشید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع دوربین مداربسته، داشته باشید. دوربین های تحت شبکه، دارای رزولوشن بهتری در مقایسه با دوربین‌های آنالوگ هستند. دوربین‌های آنالوگ به صورت پیش فرض، قابلیت اولیه پردازش تصویر را دارند. با این حال، این قابلیت با کیفیت بالا را فقط با دوربین های تحت شبکه می توان به دست آورد. قیمت دوربین آنالوگ بسیار کمتر از نوع تحت شبکه آن است. همچنین نگه داری دوربین های آنالوگ، بسیار ساده تر از دوربین‌های تحت شبکه است. دوربین‌های تحت شبکه را، تحت بستر شبکه دیجیتال، به سادگی می توان گسترش داد اما در نوع آنالوگ، چنین نیست. در هر دو نوع دوربین، قابلیت ضبط تصاویر وجود دارد و به دستگاه ضبط کننده نوع آنالوگ، DVR و به دستگاه ضبط کننده نوع تحت شبکه، NVR می‌گویند. لازم به ذکر است، دستگاه NVR، قابلیت ضبط کردن تصاویر به وسیله نرم افزار را نیز دارا می‌باشد.

کلینیک ساختمانی و امنیتی سپاهان در زمینه دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیز می باشد. جهت مشاوره و استعلام قیمت  شماره های تماس زیر استفاده بفرمایید.